Aplikacja płatków kameleon z Aliexpress [TUTORIALE]

Jednym z piękniejszych ozdób na paznokciach są płatki kameleon. Wszystkie płatki pochodzą od Born Pretty (zakupione od sprzedawcy – Nee Jolie , kupiłam je tutaj ) . Ze względu na mój sposób przechowywania ozdób zostały przełożone do mniejszych pojemniczków (tak by mieściły się do kasetek) .

 

Płatki dostępne są w cenie ok 6,5 zł/ pojemniczek (0,12 – 0,15 g) w zależności od wybranego koloru.

 

 

 

POTRZEBUJEMY : 

 • Czarny lakier hybrydowy – użyłam czarnych wzorników, oszczędność lakieru 🙂
 • Cleaner oraz waciki bezpyłowe – użyłam Cleanera z NeoNail 
 • Top no wipe (bez przemywania) – użyłam Dry Top z NeoNail 
 • Kolorowe płatki kameleon 
 • Pacynka, szczoteczka do pyłu
 • Lampę uv/led

 

CENNE RADY :

 1. Kolorowe płatki kameleon brudzą wszystko, unoszą się w powietrzu, warto użyć rękawiczek, zabezpieczyć blat (chociażby kartką papieru) itd. 
 2. Top no wipe należy utwardzać dość krótko, 10 s w lampie 48W , pyłki ani płatki „nie przykleją” się do zbyt mocno utwardzonego topu
 3. Płatki kameleon można wcierać – uzyskamy wtedy kolorystycznie idealną taflę lub wklepywać – wtedy wyjdzie coś na zasadzie mozaiki. Możemy pokryć tylko część paznokcia, wszystko zależy od naszej wyobraźni. 
 4. By nie wyrzucać pacynek po zdobieniu wystarczy wytrzeć je mokrą nawilżaną chusteczką dla niemowląt. Co prawda nie będzie jak nowa, ale będzie nadawać się do kolejnych zdobień. 

 

 

TWORZYMY :

A teraz przyjemniejsza część…

 1. Na pomalowany już na czarno paznokieć nanosimy top no wipe ( użyłam dry top z NeoNail), utwardzamy go w lampie krótko, z 10s. (uzyłam lampy 48W)
 2. Nanosimy pacynką płatki kameleona, delikatnie je wklepujemy lub rozcieramy, w zalezności od efektu jaki chcemy uzyskać. 
 3. Całość pokrywamy topem i utwardzamy w lampie. 

 

Dodaj komentarz