Carved Patterns Gel od Elite99- żel 3D z Aliexpress [Recenzja]

Carved Patters Gel od Elite 99 jest to chińskie wydanie żeli do zdobień 3D-5D (dostępne jest 20 kolorów). Jak dla mnie są świetną sprawą , głównie dlatego że lubię zdobienia 3D, nie ograniczam się tylko do pomalowanych paznokci w jednym kolorze i efektu syrenki. Wiadomo ,że wszystkiego trzeba się nauczyć, kwestia czasu. 

Żele Elite 99 są bardzo dobrej jakości, są bardzo trwałe, nie kruszą się podczas użytkowania, spokojnie wytrzymują przez 2-3 tygodnie. Utwardzają się w takim samym czasie jak każde inne żele, są łatwe w usunięciu – wystarczy 5 minut w acetonie. Trzeba pamiętać ,że te żele nie posiadają warstwy dyspersyjnej, mają matowe wykończenie. 

By ułatwić sobie pracę z tą „żelową modeliną” można użyć specjalnych pędzli z sylikonowymi końcówkami. Mają różne kształty, pomagają nadać nam odpowiedni kształt, nie kleją się do żeli, aczkolwiek warto przeczyszczać je cleanerem. Także mała łopatka pomoże nam podczas pracy, łatwo się nią nakłada naprawdę małe porcje żelu. 

 

Dobrym rozwiązaniem jest zwykły pędzelek do żelu/akrylu regularnie czyszczony w clanerze. Dzięki tej metodzie na naszych zdobieniach nie będzie smug i rys. Przydatne to będzie wtedy gdy chcemy by płatki naszego kwiatka były bardziej naturalne, delikatniejsze.

 

 

Tworząc wiele zdobień można wykorzystać np. wykałaczki ( na nich zbudować kwiatek) a także nadać odpowiedni kształt liściom. 

Zobacz: 

Różowy kwiat 3D

 

 

 

Dodaj komentarz