Folia transferowa,transparentna i holograficzna – mini poradnik

Jedną z łatwiejszych metod ozdabiania paznokci jest przyklejanie foli transferowej. Przy odrobinie cierpliwości możemy nadać naszym paznokciom niebywały wygląd. 

 

 

Jednak by było tak pięknie i łatwo musimy użyć odpowiedniej foli. Na rynku prócz foli transferowej dostępna jest także folia transparentna i holograficzna. 

 

Jak rozróżnić te folie i jak je nakładać ?

 

Folia transferowa

Jest to folia którą przenosimy na paznokieć za pomocą specjalnego kleju do foli transferowych Folię nakładamy na wyschnięty klej do folii transferowych ( jest wtedy bezbarwny). Następnie wycinamy odpowiedni kawałek foli i przykładamy na paznokieć (matową stroną nie błyszczącą !!! ) Po chwili delikatnie odrywamy folię ( część folii została przeniesiona na paznokieć) Całość paznokcia pokrywamy Topem w celu zabezpieczenia zdobienia.

 

Folia transparentna 

Jest to specjalna folia którą wycinamy i zatapiamy w żel lub akryl.

 

 

 

 

 

 

Folia holograficzna

Jest to folia która przypomina nam hologramy (takie jak na płytach CD) – niestety ta folia może być dodatkowo folią transferową lub transparentną, czyli taka która będzie się nam przenosić na paznokiec lub będzie trzeba ją zatopić w żelu/akrylu. Folię transferową można odcisnąć na każdej klejącej się warstwie – może to być nie do końca wyschnięty lakier tradycyjny lub warstwę dyspersyjną żelu/lakieru hybrydowego.

 

 

Niby takie proste, ale nie zawsze otrzymamy taki efekt jaki chcemy. Uważam że ta metoda jest dla tych bardziej cierpliwych…

 

 

By ułatwić sobie pracę polecam kupić klej do foli transferowej ( kosztuje ok 1$ na aliexpress), nawet sam koszt foli także nie jest duży – praktycznie 5-8 zł za jakieś 50 arkuszy 4×20 cm. 

 

Sposób wykonania: 

1 . Malujemy paznokieć zbliżonym kolorem lakieru (dzięki temu w przypadku jakiś niedoskonałości nie będą takie widoczne) ,  trzeba pamiętać by zmyć warstwę dyspersyjną.

2. Nakładamy warstwę kleju do foli transferowych

3. Czekamy aż klej wyschnie i stanie się bezbarwny

4. Przykładany kawałek foli i odciskamy folię na paznokciu 

5. Zabezpieczamy zdobienie topem

 

 

Inne zdobienia z użyciem folii : 

 

 

 

 

Dodaj komentarz