Test frezów i różowej frezarki z Aliexpress

By ułatwić sobie pracę podczas piłowania żelu lub podczas ściągania hybrydy zakupiłam najprostszą frezarkę do paznokci – FR-100.  Szczerze powiedziawszy jestem z niej zadowolona.

 

 

Frezarka wyposażona jest w hamulec ułatwiający wymianę frezów oraz zabezpieczający przed wysunięciem frezu. Mimo tego , że frezarka ma zaledwie 9W mocy potrafi osiągnąć od 3.000 do 13.000 obrotów na minutę. 

Regulacja obrotów frezarki odbywa się przy użyciu pokrętła, także z łatwością możemy dostosować prędkość. Dużym plusem jest fakt ,że do urządzenia pasują standardowe frezy.

W komplecie do frezarki jest zestaw metalowych frezów oraz nakładki (cylinderki). Niestety metalowe frezy są do niczego. Korzystam jedynie z nośnika do cylinderków. Używam kilku gradacji cylinderków : 80,120,180,240 i 320  w zależności od potrzeb.

Niestety frezarka ma też i swoje minusy. Od pewnego czasu mam wrażenie że frezy nie trzymają się w niej tak jak trzeba, podczas użytkowania ruszają się na boki, najwidoczniej się wyrobiła. Bardzo często kabel zasilający zagina się i wysuwa się z urządzenia (frezarka była kilkakrotnie lutowana). Kolejnym minusem jak dla mnie jest za krótki kabel. 

By jeszcze bardziej przyspieszyć ściąganie żelu lub hybrydy zakupiłam frezy ceramiczne. Wykonane są z najwyższej jakości tlenku cyrkonu, usuwają masę delikatnie, nie powodując drgań. W dodatku nie przenoszą ciepła, nie powodują nieprzyjemnego uczucia grzania. Odpowiednia wielkość ząbków ściąga żel, akryl oraz lakiery hybrydowe nie uszkadzając płytki paznokcia.  Są o 25% lżejsze od tradycyjnego frezu wykonanego z węglika spiekanego. Pasują do każdej frezarki „twist and lock” (np. JD500, JD700 itd.)

Na swoje własne potrzeby zakupiłam frezy stożkowe, czerwony (delikatniejszy) oraz niebieski (średnio ostry) oraz mały frez w kształcie kulki – do usuwania skórek. Frezy te można zakupić na Aliexpress za ok 11-12 zł/szt. 

 

 

Frez stożkowy do usuwania lakieru hybrydowego oraz żelu/akrylu i frez kulkowy do usuwania skórek są frezami podstawowymi. Na prawdę warto je zakupić.

Na rynku kosmetycznym dostępne są także inne frezy, o rożnej gradacji i kształtach. Praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie. Podobnie jak w przypadku pilników także frezy posiadają swoją określoną ostrość – od żółtego najdelikatniejszego po czarny , najostrzejszy.

 

Frezy przeważnie oznaczone są danym kolorem , aczkolwiek w zależności od producenta mogą się różnić. Często możemy spotkać się z oznaczeniem w dwóch kolorach – świadczy to o tym ,że mamy do czynienia z frezem pośrednim. 

 

 

 

Bardzo ciekawym frezem jest malutki frez zakończony szczoteczką, ma on za zadanie czyścić  nasz sprzęt ,a także ściągać pył z naszych paznokci. 

 

 


 

 

 

 

Poniżej krótki filmik ukazujący działanie frezu stożkowego i kulkowego.  

 

 
 
 
 

Dodaj komentarz