Jak usuwać skórki ?

 

Usuwanie skórek z paznokci ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Jedni usuwają je cążkami, drudzy frezarką ,a trzeci stosują preparaty do zmiękczania skórek i odsuwają ją z paznokcia za pomocą drewnianych patyczków.  Sposobów jest wiele…

 

Preparaty do zmiękczania / usuwania skórek 

Są to preparaty ułatwiające usunięcie zrogowaciałych skórek. Zapobiegają wysuszaniu skórek, ich pękaniu i narastaniu na płytkę. Preparaty te dostępne są przeważnie w dwóch postaciach – w buteleczce i pisaku.  Oba produkty działają tak samo, są tak samo efektywne.  Jedynie aplikacja żelu pisakiem jest zdecydowanie łatwiejsza. Poprzez przekręcenie aplikatora odpowiednią ilość razy, zawsze uzyskamy tą samą ilość żelu. W przypadku preparatu w buteleczce, przeważnie nałożymy go za dużo.

Żel KillyS (ok 12 zł)  oraz Żel CZTERY PORY ROKU (10,49 zł ) dostępne są np. w Rossmannie.

 

Patyczki z drzewa … hmmm…

Możemy spotkać się z kilkoma rodzajami patyczków, są z drzewa pomarańczowego, różanego, herbacianego. Przedstawione powyżej zakupiłam już tak dawno ,że nie jestem w stanie przypomnieć sobie z jakiego drzewa pochodzą. Zwykłe zakupiłam kiedyś w drogerii, nie były specjalnie opakowane, jedynie w woreczek strunowy ,pochodziły z opakowania zbiorczego. Drugie z warstwą ścierną można okresowo zakupić w Biedronce. Są rewelacyjne, idealnie sprawdzają się do precyzyjnego spiłowania niewielkiej ilości żelu z okolic skórek. 

Patyczki jak to patyczki, doskonale spełniają swoje funkcje.  Używamy ich do uprzednio zmiękczonych skórek specjalnym preparatem do ich zmiękczania/usuwania . Łatwiej je wtedy odsunąć z płytki paznokcia. 

 

Radełko 

Radełko ma chyba więcej przeciwników jak zwolenników. Nieumiejętne posługiwanie się nimi może  spowodować nacięcie płytki paznokcia albo zranienie ( przecięcie)  skórek. Niektóre radełka wyposażone są w gumkę którą bezpiecznie odsuniemy skórki. 

 

Metalowe kopytko

Jest to jedno z lepszych produktów ułatwiających nam bezpieczne odsuwanie skórek. Wyposażone jest w dwie końcówki, ta łopatkowa odsuwa zmiękczone skórki z kolei druga świetnie zbiera nadmiar żelu lub lakieru hybrydowego ze skórek. 

Takie kopytko jest wielorazowego użytku, nie niszczy się tak jak zwykłe patyczki z drzewa. 

 

Cążki

Cążki mają swoich przeciwników jak i zwolenników. Nieumiejętne posługiwanie się nimi może  spowodować przecięcie skórek. Cążki można praktycznie spotkać w dwóch standardowych wielkościach ostrza  – 3 i 5 mm. Im mniejsze ostrze tym wycinanie skórek będzie precyzyjniejsze. 

Cążki (3 mm) KillyS są do kupienia w Rossmannie, kosztują ok 36 zł.  niestety po niecałym roku ich używania, na ostrzach widać wyszczerbienia, bardzo się stępiły, raczej wyrywają skórki niż je wycinają – są kiepskiej jakości.

Drugie (5 mm)  z kolei pochodzą z Aliexpress od Elite99 ,kosztowały bagatela 6,10 zł, używam ich ok 3 miesięcy i jak na razie nic się z nimi nie dzieje. Jednak jak dla mnie ostrza powinny być mniejsze. Są odpowiednio ostre. 

 

Frez kulkowy ceramiczny do usuwania skórek 

Działanie tego frezu opisałam tutaj . Jest to jedna z bezpieczniejszych mechanicznych metod usuwania skórek z płytki. Co najważniejsze nie jest bolesna i trudniej o skaleczenia. Należy pamiętać by frezów nie przykładać zbyt mocno do płytki, gdyż mogą ją zetrzeć uszkadzając ją (tworząc nieestetyczne rowki)

 

 

Dodaj komentarz