Kształt paznokci

Dla każdego coś innego… 

Kształt paznokci zmienia się wraz z modą, jakiś czas temu królowały kwadratowe paznokcie (szczególnie French). Z każdym kolejnym rokiem przybywa nam w zasadzie kolejnych kształtów. Wszystkie nowo powstające kształty paznokci to wariacje trzech kształtów podstawowych, czyli paznokci kwadratowych, trójkątnych bądź okrągłych.

 

 

Sposób opiłowywania paznokci należy dobierać do kształtu palców oraz do naturalnego kształtu płytki, jej długości i szerokości, dążąc do wyrównania proporcji. 

W przypadku palców krótkich – najlepiej je zdobić będą paznokcie długie
W przypadku palców długich – pasować będą raczej paznokcie krótkie. 

Można spotkać się też z radą odnośnie idealnego kształtu paznokci ,a kształtem obłączka. Mianowicie należy piłować paznokcie w kształt podobny do tego, który widzisz: jeśli obłączek ma kształt zaokrąglony lub owalny, wybieraj właśnie takie formy, a jeśli nieco bardziej płaski – zdecyduj się na paznokcie kwadratowe.

Praktycznie bardzo często kształt paznokci zależy od upodobań właścicielki… 

 

Kwadratowy
Jest bardzo popularnym kształtem, jednak nie pasuje do wszystkich dłoni. Osoby z szerokimi i krótkimi palcami, powinny uważać na ten kształt. Niestety mogą optycznie skracać i poszerzać palce. Najlepiej prezentuje się przy średnich i długich paznokciach. Kwadratowe zakończenia paznokcia są bardzo wygodne w użytkowaniu ale są bardzo  narażone są na zadarcia. Jeśli wybieracie ten kształt paznokci, zdecydujcie się na ich utwardzenie, na przykład baza extra z NeoNail. 

 

Kwadratowe z zaokrąglonymi bokami
Doskonale nadaje się do francuskiego manicure. W porównaniu do paznokci kwadratowych nie jest tak bardzo podatny na uszkodzenia. Wygląda bardzo elegancko. 

 

Okrągły
Idealny dla osób, które wykonują dużo prac dłońmi. Taki kształt paznokcia jest odporny na uszkodzenia, dzięki spiłowaniu bocznych boków. Takie paznokcie nie przeszkadzają nam w żaden sposób, nie zahaczają się o ubrania, trudniej o zadrapania na skórze , szczególnie polecany jest dla świeżo upieczonych mam.  Sprawdza się szczególnie dobrze u osób mających problemy z paznokciami, a właściwie ich twardością. Dobrze wygląda przy krótkich paznokciach.

 

Migdał i spiczasty
Kobiety często się decydują na te kształty w szczególności migdał, gdyż pięknie wydłużają dłoń. Są to kształty, które najbardziej wysmuklają, dodają delikatności i powabu. Niestety wąski i długi paznokieć jest trudny w utrzymaniu. Szpice są niepraktyczne w codziennym użytkowaniu, dlatego najlepiej sprawdzają się na imprezy i większe wyjścia. Z pewnością na pewno dodają seksapilu.

 

Owalny
Pasuje właściwie do każdego typu dłoni, pięknie wysmukla. Wyglądają dobrze przy średnich i długich paznokciach. Idealnie nadają się do zdobień.

 

 Od dłuższego czasu opiłowuje paznokcie na kształt migdałka. Głównie dlatego ,że optycznie wysmuklają moją dłoń. 

Niestety zima daje się we znaki moim dłoniom i strasznie je wysusza… O nawilżaniu dłoni napiszę wkrótce. 

Dodaj komentarz