Test lakieru Konad i chińskiego Kads

Nie zawsze warto płacić za markę, bardzo często droższe nie znaczy lepsze. Było tak podczas porównania znanej wszystkim marki Konad oraz chińskich lakierów Kads (z aliexpress).

 

 

 

Szczerze powiedziawszy efekt końcowy bardzo mnie zaskoczył. Uparcie twierdziłam, że nie ma lepszych lakierów do stemplowania niż Konad. Do testu użyłam blaszki m62 oraz stempla i zdrapki z zestawu Konad French Nail Art ,a także dwóch lakierów – białego i czarnego Konada.

 

 

Ich przeciwnikiem były dwa lakiery Kads – najtańsze chińskie lakiery do stempli dostępne na aliexpress (przeważnie za ok 5.20 zł/szt).

Nie spodziewałam się tego,że Konad wypadnie dużo gorzej. Porównując konsystencję Kads jest minimalnie gęstszy niż Konad, jest dużo lepiej napigmentowany, zapach ma minimalnie ostrzejszy (pachnie zwyczajnie, jak zwykły lakier do paznokci).

Po odbiciu wzorków różnica była widoczna. Jeśli chodzi o biały lakier różnica była bardzo duża. Kads jest lepiej napigmentowany, jego barwa jest intensywniejsza, jaśniejsza, można to określić bardziej śnieżnobiała. Z kolei Konad wypada dużo gorzej, nie kryje już tak dobrze jak Kads, jego barwa jest mniej intensywna, a odcień bardziej kremowy, żółtawy. Jeśli chodzi o czarny lakier różnica jest już mniej widoczna, chociaż jest. Tutaj także wygrywa Kads, czerń jest intensywniejsza, dużo lepiej kryje niż w przypadku czarnego Konada.

Podsumowując nie warto przepłacać, Kads (aż 10 ml) kosztuje ok 5,20 zł na aliexpress ,a Konad (11ml ) (w promocji) 19.90 zł. W cenie jednego mamy prawie cztery . Lakiery Kads można też kupić na allegro za bagatela 13,90 i 15,90 zl. Zakupy na aliexpress wcale nie są takie straszne, moje lakiery Kads szły ok 4 tygodni. Uważam ,że był to bardzo dobry zakup (kupiłam 12 kolorów),przez co zamówiłam kolejne 10 – by uzupełnić moją kolekcję.

Warto obejrzeć mój filmik który wyraźnie obrazuje różnicę pomiędzy Konadem a Kadsem 🙂

 

Dodaj komentarz