Prawidłowe czyszczenie pędzelków

Prawidłowe czyszczenie pędzelków do paznokci, niby taka błaha sprawa ,a jednak wiele osób nieświadomie niszczy swoje pędzelki – czyszcząc je cleanerem.  

Cleaner dobry jest do przemywania paznokci z warstwy dyspersyjnej, ale do czyszczenia pędzli się nie nadaje. Zawiera głównie alkohol izopropylowy i aceton co wypływa negatywnie na włosie : niszczy je, wysusza i kruszy.

 

 

Jak czyścić pędzle do akrylu?

-nie czyścimy pędzla za pomocą Cleanera!

– nie wolno pozostawiać nie wyczyszczonych pędzli od akrylu samych sobie  ,resztki akrylu utwardzą się i skleją jego włosie. Takiego pędzla możemy już nie uratować. 

-pędzelki do akrylu czyścimy głównie w liquidzie , wycierając w wacik bezpyłowy. Liquid sprawi że włosie będzie w nienagnanym stanie (będzie elastyczne, posiadające odpowiedni kształt) 

– w wyjątkowych sytuacjach możemy wyczyścić nasz pędzelek w specjalnym płynie do czyszczenia pędzelków , ale UWAGA – te płyny bardzo często zawierają aceton. 

Jak czyścić pędzle do żelu i zdobień?

-nie czyścimy pędzli Cleanerem! 

-pędzle najbezpieczniej czyścić za pomocą żeli lub hybryd , np topu. 

Poniżej przedstawiam krótki filmik ukazujący prawidłowy sposób czyszczenia pędzelków do żelu i zdobień.  Na co dzień używam najzwyklejszego topu Color It z Silcare, przelanego do pojemniczka – ułatwia to czyszczenie. 

Wiele osób błędnie myśli że raz na jakiś czas warto użyć oliwki do paznokci by odżywić włosie – przydatne przy regeneracji pędzla. Niestety ten zabieg spowoduje , że oliwka wniknie w wgłąb włosia i przez to pędzel będzie pozostawiać tłuste plamy.

 

Dodaj komentarz