Silikonowe formy do ozdób akrylowych z Aliexpress [Recenzja]

Silikonowe formy zachwycały mnie przez pewien czas. Szybkie stworzenie ozdób bardzo kusiło… Niestety by móc je wypróbować musiałam zakupić wszystkie rzeczy. Od dłuższego czasu nie posiadałam już w swoich zbiorach niczego do metody akrylowej. 

Z allegro zamówiłam pędzelek z naturalnego włosia oraz kilka kolorowych akryli , w NeoNail zakupiłam liquid wolnoschnący, pudry akrylowe (biały i clear) zdążyły dojść z Aliexpress (recenzja o nich będzie jak dotrą zamówione na Aliexpress kolorowe akryle )  

 

Formy dostępne są przeważnie w dwóch kształtach. najpopularniejsze z nich są te małe tabliczki, na Aliexpress dostępne jest 139 wzorów. Moje zakupiłam tutaj za 19,79 zł za 12 form oraz tutaj  za 5,02 zł/ 6 szt. 

Trzy inne formy zakupiłam z kolei tutaj za 2,79 zł / szt  – chciałam takie imitujące kryształy. 

Wszystkie te formy można używać z GemGel – transparentnym żelem do tworzenia kryształów. Niestety inne żele się nie nadają, zbyt mocno scalą się z formą, bezpowrotnie ją uszkadzając (wiem bo sprawdziłam ) 

 

 

Po przetestowaniu form, stwierdziłam że warto było. Metoda która pozwala nam na stworzenie indywidualnych ozdób, możemy wypełnić je np. brokatem, bulionem itd…  Kwiatek wyszedł dość płaski, po wyjęciu z formy nie zastygł jeszcze do końca, więc można było nadać mu łuk naszego paznokcia. 

Jedynym minusem był zapach liquidu – gdyż już się od niego odzwyczaiłam…. 

 

Dodaj komentarz