Smokey nails – dymek na paznokciach [TUTORIAL]

Hitem początku 2018 roku okazał się świetny efekt dymku na paznokciach – smokey nails.

Jest to jeden z łatwiejszych efektów na paznokciach, nie potrzebujemy do niego jakiś zdolności plastycznych, wyjdzie on każdemu 🙂 

 

POTRZEBUJEMY : 

 • Czarny lakier hybrydowy – użyłam NeoNail Pure Black 2996 
 • Cleaner oraz waciki bezpyłowe – użyłam Cleanera z NeoNail 
 • Biały zwykły żel – użyłam biały GDCOCO
 • Kolorowe pigmenty lub proszki akrylowe 
 • Pędzelki , szczoteczka, parę rękawiczek 
 • Lampę uv/led

 

CENNE RADY :

Do tego efektu nie trzeba się specjalnie starać, aczkolwiek trzeba zachować kilka cennych rad. 

 1. Do zdobienia wystarczy nam zwykły biały żel , dzięki czemu efekt będzie stopniowy, delikatny. 
 2. Biała hybryda się nie nadaje, gdyż przy starciu z cleanerem zacznie się rozpuszczać, zważy się tworząc grudki, serowaty osad itp.
 3. Do nanoszenia cleanera polecam użyć starego pędzelka, gdyż cleaner może niepotrzebnie go wysuszyć i zniszczyć.
 4. Kolorowe pigmenty brudzą wszystko, warto użyć rękawiczek, starego pędzelka, zabezpieczyć blat (chociażby kartką papieru) itd. 
 5. Pigmenty możemy zastąpić kolorowym proszkiem akrylowym, aczkolwiek efekt nie będzie taki zjawiskowy jak w przypadku użycia neonowych pigmentów. 
 6. By efekt rozmycia naszego dymku był lepszy możemy delikatnie obracać paznokieć na boki, produkt fajnie spłynie. będzie wyglądać bardziej naturalnie. Rozmycia powinny przyjąć kształt kulisty.
 7.  Nanoszenie zbyt dużej ilości cleanera spowoduje zbyt intensywne rozmycie, żel zbyt mocno się rozpuści i spłynie z paznokcia. Będzie też problem z jego prawidłowym utwardzeniem. Najlepiej utwardzać odpowiednio długo – co najmniej 60s w lampie led 48W. 

 

TWORZYMY :

A teraz przyjemniejsza część…

 

 

 1. Z pomalowanego na czarno paznokcia zmyć cleanerem warstwę dyspersyjną. Pokrycie go topem no wipe też nie jest dobrym pomysłem, gdyż pigment przyklei się i do niego. 
 2. Na tak przygotowany paznokieć nanosimy niewielką ilość białego żelu, tworzymy zarys naszego dymku. 
 3. Pędzelek moczymy w cleanerze, nadmiar odsączamy. najlepiej by pędzelek był średnio mokry, zbyt duża ilość cleanera zmyje nasz wzór, za mała nie da odczekiwanego efektu. 
 4. Gdy osiągniemy oczekiwane rozmycie całość utwardzamy w lampie uv/led – najlepiej z 60s w lampie led 48W gdyż żel może nie utwardzić się prawidłowo
 5. Nasz biały dymek pokrywamy neonowymi pigmentami lub kolorowym proszkiem akrylowym. Możemy użyć jednego koloru bądź stworzyć ciekawe ombre. 
 6. Nadmiar pigmentu usuwamy pędzlem lub szczoteczką. 
 7. Całość porywamy topem i utwardzamy w lampie uv/led
 8. GOTOWE 

 

Pamiętaj by czas utwardzania dostosować do swoich produktów oraz lampy jaką posiadasz. Przy lampie o mniejszej mocy czas utwardzania może ulec wydłużeniu. Przed zdobieniem warto przeprowadzić próbę na wzorniku. 

By było jeszcze łatwiej stworzyłam film, ukazujący krok po kroku zdobienie Smokey nail  🙂

 

Jak Wam wyszedł ten efekt ?

Dodaj komentarz