Test baz i topów do paznokci

BAZY I TOPY

Posiadam kilka różnych topów i baz do paznokci. Nie wszystkie są takie jak oczekiwałam. Czasami za kilka zł możemy uzyskać ten sam efekt za jaki zapłacimy dużo, dużo więcej. Tyczy się to lakierów z NeoNail oraz ich tanich odpowiedników na Aliexpress. Przykładem tutaj jest chiński top z Elite99 za 6,5 zł , za NeoNail zapłacimy 39,90 (obie buteleczki po 15 ml). 

 

 

NeoNailużywam ich od 1,5 roku – jak dla mnie są idealne, aczkolwiek można znaleźć ich lepsze tańsze wydanie.

  • Hard top i hard base – nigdy nie miałam problemu z tymi produktami. By zachować piękno topu polecam przemywać go cleanerem Neonail. 
  • Top matte – top ten nadaje paznokciom matowe wykończenie, trzeba jednak pamiętać by po utwardzeniu odczekać chwilę (według producenta 15 s) i dopiero przemyć go cleanerem.  Jakość jest adekwatna do ceny, aczkolwiek potrafi szybko się brudzić. 
  • Dry top (bez przemywania) – top potrzebny do stylizacji z pyłkami np. holo. Zdarza się że do niektórych pyłków wystarczy utwardzanie topu jedynie przez 7-10 s. ( w lampie 48W)
  • Top Velour – kolejny lakier dający matowe wykończenie , jednak tworzy milszą w dotyku warstwę niż top matte. 
  • Base Extra – baza przeznaczona do przedłużania paznokci, warta uwagi, świetna do drobnych napraw paznokci, poprawy kształtu ,a także przyklejania dużych ozdób. 

Baza Indigo –  Baza wypełniona proteinami ,które odżywają i wzmacniają paznokcie. Baza jest całkowicie rozpuszczalna w Removerze, jej gęsta konsystencja pozwala na przedłużanie paznokci o 3mm. Jak dla mnie rewelacja, jedynym minusem jest cena – 5 ml za ok 35 zł. Baza idealnie współpracuje z żelami Victoria Vynn (może zastąpić bazę żelową Victoria Vynn)

Baza i top CNHID – (chińskie wydanie lakierów Shellac – 10 ml) baza i top, konsystencją troszeczkę rzadsze niż w przypadku lakierów kolorowych  – choć jest to duży plus,  niestety mają intensywniejszy zapach (aczkolwiek zapach nie jest drażniący ) , używam ich głównie do wzorników. 

Top Elite99 – są to moje ulubione chińskie topy, za ok 6,5 zł możemy kupić aż 15 ml topu. Występuje on w czterech wariantach : top do przemywania, top bez przemywania, top matowy do przemywania i top matowy bez przemywania. Dosłownie rewelacja. Topy świetnie się błyszczą, są wytrzymałe i spokojnie można je zamienić na dużo droższe topy np z NeoNail. Za taką cenę można spokojnie posiadać osobny top do pokrywania pyłków (wiadomo zawsze coś zostanie na pędzelku). 

Top Monasi (chińskie wydanie -5ml)  No wipe, bez przemywania, jako top może być, niestety dość śmierdzi. 

Top Mild east – no sticky Top coat – top bez przemywania –  ma delikatniejszy zapach niż CNHID, jakościowo dość dobry, trwałość ok 2 tygodni.

NOWOŚĆ Tempered CANNI – top coat bez przemywania.  Bardzo błyszczący i wytrzymały top o właściwościach porównywalnych do szkła hartowanego. Dość gęsta konsystencja. Jak dla mnie rewelacja – faktycznie jest dużo bardziej błyszczący niż zwykły top. 

 

Dodaj komentarz